Sponsorlu Bağlantılar

Vaser Liposuction

Vaser Liposuction
21.yüzyıl dünyasında teknolojinin hızlı gelişimi ve şehirleşme gibi faktörlere bağlı olarak insanoğlunun çok daha az hareketliliğe sahip yaşam standartları ciddi bir fizyolojik sorunun gün yüzüne çıkmasına neden oluyor. Özellikle hazır ve sağlıksız beslenme alışkanlıkları, doğadan uzak kalmak, teknolojinin getirdiği konforla daha az hareketlilik ve spor yapmamak gibi pek çok etken günümüzde aşırı kilo sorunlarıyla boğuşulmasına neden oluyor. Modern çağın global ölçekteki sağlık sorunlarından birisi haline gelen aşırı kilo problemlerinden kurtulmak için birbirinden farklı diyet ve spor etkinlikleri denenmektedir. Ancak pek çok farklı diyet yapmasına ve yoğun şekilde sporunu yapıyor olmasına rağmen çoğu kişi vücudundaki fazlalıklarından kurtulamıyor. İşte bu noktada modern estetik teknolojisi devreye giriyor. Bu şekilde kilo veremeyen kişiler için estetik cerrahisi alanında vaser liposuction uygulamaları ile kesin çözüm sağlanmaktadır.
Vaser Liposuction Nedir?
Dünya genelinde ciddi bir sorun haline gelen ve pek çok sağlık sorununun da ana kaynağı konumunda bulunan vücuttaki aşırı kilo problemlerinden estetik cerrahisi ile kolayca kurtulabilmek mümkün oluyor. Bu çerçevede de vaser liposuction uygulamasının çok başarılı sonuçlar sağlıyor olması, günümüzde dünya genelinde en çok uygulanan estetik cerrahi müdahalelerinden birisi olmasına neden oluyor. Bu estetik cerrahi operasyonlarında hastanın durumuna ilişkin kapsamlı bir değerlendirme gerçekleştirilmektedir. Daha sonra hastaya yönelik olarak ultrasonik ses dalgaları vasıtası ile vücudundaki yağları hedef alınmaktadır. Ses dalgaları ile yağ dokularının parçalara ayrılması ve aspire edilerek, yağların bölgeden uzaklaştırılması sağlanır. Bu şekilde verilemeyen ve vücutta olumsuz etkiler oluşturan fazlalıklardan en hızlı ve en güvenli şekilde kurtulabilmek herkes için mümkün hale geliyor.
Günümüzde yaygın olarak uygulanan standart yani klasik liposuction tekniğine göre vaser liposuction tekniğinin en temel farkı ise ultrason dalgalarını kullanarak, vücuttaki yağ hücrelerini bölgeden uzaklaştırabiliyor olmasıdır. Özellikle pek çok kişi tarafından tercih edilen yağ aldırma tekniklerine nazaran, sağlamış olduğu birbirinden önemli avantajları bulunmaktadır. Zira kişinin vücudundaki yağlı bölgeye yönelik işlem devam ederken kesinlikle sinir ve kas yapısına etki oluşturulmuyor. Bu sayede çok daha kısa iyileşme süreçlerinin oluşturulabilmesine ve aynı zamanda da çok daha estetik ve formda bir fizyolojiye sahip olunabilmesine yardımcı olmaktadır. Estetik açıdan yağların bölgeden uzaklaştırılması sayesinde ilgi bölge genelinde çok daha fit bir görünümün oluşturulabilmesi sağlanıyor.
Vaser Liposuction Nasıl Yapılır?
Vaser liposuction işlemi diğer estetik cerrahisi uygulamalarına göre daha küçük kapsamlı bir cerrahi operasyondur. Geleneksel yöntemlerin ağrı ve şiddetli etkilerinden tamamen bağımsız bir şekilde vücuttaki fazlalıklardan kurtulabilmeye yardımcı oluyor. Bölgesel yağların hedef alındığı vaser liposuction işlemleri için mutlaka bir estetik uzmanından destek alınması çok önemlidir. Dünya genelinde yoğun şekilde yağ dokularından kurtulabilmek amacı ile kullanılan vaser liposuction işleminde Op.Dr. Altuğhan Cihat Vural birbirinden başarılı çalışmalar gerçekleştirmektedir. Türkiye’de bu estetik tekniğinin uygulanması noktasında önceki çalışmalarıyla başarısını ve uzmanlığını kanıtlamış uzman isimlerden birisidir. Tam donanımlı bir sağlık merkezinde, son derece hassas şekilde işlemi yerine getirerek, her bir hastada vücut durumu ne olursa olsun fark etmeksizin başarılı sonuçların elde edilmesini sağlıyor. Bu nedenle de günümüzde vaser liposuction işlemlerinde başarılı netice almak isteyen herkes https://www.cahitvural.com/ web sayfasını ziyaret ederek, daha kapsamlı bilgi alabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir