Sponsorlu Bağlantılar

Medyum Nedir? Neler Yapabilir?

Medyum Nedir? Neler Yapabilir?

İsimleri Latincede aracı anlamına gelen ‘medium’ kelimesinden türeyen ve dilimize Fransızcadan geçen medyumlar, teknoloji ve bilim ile açıklanamayan bazı özel yetenekleri bulunan kişilerdir. Allah vergisi olan ve doğuştan sahip olunan bu yeteneklere sahiplerdir ve sonradan medyum olunması mümkün değildir. İnsanların isteklerini ve merak ettiklerini cevaplayabilirler. Bunun yanı sıra medyumlar, ruhlar alemi ile iletişime geçerek, ölüler ile canlılar arasında bir iletişim oluşturduklarını iddia ederler.

Medyumların Bilebildiği Konular

Medyumlar, doğuştan sahip oldukları yetenekler sayesinde, sıradan insanların bilemeyeceği konuları bilebilirler. Gerçekleşmiş veya gerçekleşecek olayları, kayıp şeylerin yerlerini ve işlenmiş bir suçun failini bulabilme yeteneklerine sahiplerdir. Bununla beraber insanların zihinlerine girme yolu ile düşüncelerini açığa çıkarabilirler. Ayrıca kişinin doğduğu saatteki yıldızların bulunduğu pozisyonlara bakarak, o kişinin yaşamı hakkında çıkarımlarda da bulunabilirler.

Yetileri Nelerdir?

Normal şartlarda gerçekleşemeyecek olayları, basitçe gerçekleştirebilen medyumların, bilinen en yaygın yetileri, kötü büyülerin tespiti ve büyü bozma yetileridir. Ayrıca karşılaşılabilecek kötü durumlarını önceden tespit edebilir ve önlem alınmasını sağlayabilirler. Bulundurdukları duru görü yetisi ile beraber yaşanan veya yaşanacak olayları da görebilirler. Bunun yanı sıra insanların taleplerini karşılayabilecek kendilerine özel uygulamaları da bulunmaktadır. Medyumlar hakkında toplum içerisinde bilinen en büyük yanlış ise büyü yapmalarıdır. Medyumlar kesinlikle büyü yapmazlar.

Medyumluğun Belirtileri

Allah vergisi olan ve doğuştan itibaren bulunan medyumluk yetenekleri, bazı belirtiler sayesinde tespit edilebilir. Bu yetilere sahip kişilerin sezgileri çok güçlüdür ve duru görü yeteneğine yani yaşanacak olayları görme yetisine sahiptirler. Medyumlar ayrıca ileri derecede telepati yetisine sahiplerdir ve insan zihni ile bağlantı kurabilirler. Bunların yanı sıra doğa üstü güçler ile de iletişimde bulunabilirler ve bu esnada onlardan korkmazlar. Doğa üstü güçler de medyumu tanırlar ve onun sorularına cevap vererek ona yardım ederler.

Medyumun Güvenilirliği

Toplum içerisinde kendisini medyum olarak tanıtan birçok kişi bulunmaktadır. Şüphesiz ki bunların hepsine güvenilmesi mümkün değildir. Medyumların gerçekten yetenekli olduklarının anlaşılması, söyledikleri ve uyguladıkları ile mümkündür.

Medyumlardan Talep Edilebilecekler

Medyumlardan birçok konuda yardım istenebilir ve taleplerde bulunulabilir. Özellikle yolunda gitmeyen konuları düzene sokması adına medyumun gücüne başvurulması en sık rastlanılan durumlardan biridir. Bununla beraber gelecek hakkında bilgi alma, negatif enerjiyi giderme, kısmet açma, bereket isteme gibi konularda da medyumlardan yardım talebinde bulunulabilir. Ayrıca güvenilirliğini ispat etmiş deneyimli medyumlardan vefk yapmaları talep edilebilir. Ancak medyumlardan büyü yapmaları konusunda kesinlikle yardım istenilmemelidir. Çünkü, medyumlar bilinenin aksine büyü yapmazlar.

Bu konu ile ilgili merak ettiğinizin bilgilere web sitemizden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir