Sağlık

Üzerklik Otu Tehlike Saçıyor

76 yaşında olduğu öğrenilen yaşlı kadın, gece daha rahat uyuyabilmek maksadıyla üzerklik otu içti. Gece uykusundan uyanan F.A. isimli kadın fenalaştı. İçtiği üzerklik otunun etkisiyle gece fenalaşan kadın en yakın hastaneye götürüldü. Burada 3 gün boyunca yoğun bakım ünitesinde yatan F.A., rahat uyuyabilmek amacıyla içtiği üzerklik otunun az daha kurbanı oluyordu.

Anestezi Uzmanı Ayşegül Çınaroğlu konu hakkında yaptığı açıklamada, her otun tüketilmemesi gerektiğinin altını çizdi. 76 yaşındaki F.A.’nın içmiş olduğu üzerklik otunun kadının kullanmış olduğu ilaçlarla tepkimeye girdiğini ve yaşlı kadını zehirlediği ortaya çıktı. Çınaroğlu, ilaç kullanan kişilerin doktor tavsiyesi olmadan şifalı ot adı altında otları tüketmemeleri gerektiğini vurguladı.

UYKUSUZLUKTAN DOLAYI HEP ŞİKAYETÇİYDİ

76 yaşında olduğu öğrenilen yaşlı kadının sürekli olarak uykusuzluk problemi yüzünden şikayetçi olduğu öğrenildi. Bir yakınının önerisi üzerine üzerklik otu satın aldı. Almış olduğu üzerklik otunu gece yatmadan içen F.A., bir süre sonra fenalaştı. İçmiş olduğu ot yüzünden yoğun bakıma kaldırılan kadın hayatının en kötü günlerini yaşadığını dile getirdi.

Bir daha doktor tavsiyesi olmadan asla ot içmeyeceğini dile getiren F.A., çok pişman olduğunu söyledi. Dr. Ayşegül Çınaroğlu ise bu tür bitkisel otların insan kanını sulandırdığını ve bu nedenden dolayı doktor tavsiyesi olmadan bu otların tüketilmemesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Instagram takipçi satın al Tiktok takipçi satın al instagram beğeni hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri