Sağlık

Nar Kabuğu ve Zerdeçal Mikropların İletişimini Kesiyor

Prof. Dr. Erdem Yeşilada yaptığı açıklamayla tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Başarılı profesör zerdeçal ve nar kabuğunun mikropların iletişimini kestiğini belirtti. Herkesin severek yediği nar meyvesiyle ilgili yapılan bu açıklamada, nar kadar nar kabuğunun da vitamin dolu olduğunu gözler önüne serdi.

Nar kabuğu ile birlikte zerdeçal ve zencefilin önemine vurgu yapan Erdem Yeşilada, bu üç mucizevi besinin insan yaşamını çok büyük katkısı olduğunu dile getirdi. Bahsi geçen üçlünün sık sık tüketilmesiyle birlikte vücuttaki virüslerin yayılması engelleniyor. Buna paralel olarak vücutta bulunan ve vücudu güçsüzleştiren bakterilerinde gelişmesine engel oluyor. Yeşilada yaptığı açıklamada, bu üçlünün mümkün mertebe düzenli olarak tüketilmesinin insan sağlığı açısından olmazsa olmaz olduğunu ifade etti.

GRİBE YAKALANMAYI ÖNLÜYOR

Mucizevi üçlünün düzenli olarak tüketilmesi vücuttaki virüslerinde yayılmasını engelliyor. Bunun dışında grip virüsünün insan vücuduna girmesini ve çoğalmasını da zorlaştırıyor. Aynı zamanda bağışıklık sistemi zayıf olan kişilerde nar kabuğu, zerdeçal ve zencefil kullanabilir. Bu sayede kişilerin bağışıklık sistemi de güçlenmiş olur.

Son zamanlarda etkisini hızla arttıran koronavirüse karşı zerdeçal, nar kabuğu ve zencefil tüketilmesi de öneriliyor. Bağışıklık sistemini güçlendirdiğinden dolayı bu üçlünün mutlaka tüketilmesi tavsiye ediliyor. Güçlü olan bağışıklık sistemine karşı virüslerin etkisini kaybettiği biliniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Instagram takipçi satın al Tiktok takipçi satın al instagram beğeni hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri