Sağlık Personelleri

Sağlık Personellerine Destek Sürüyor

Çin’de ortaya çıkan ve kısa süre içerisinde tüm dünyaya yayılan koronavirüs (kovid-19) yayılmaya ve can almaya devam ediyor. Kovid-19 Türkiye’de de etkisini göstermeye başladı. Kısa sürede Türkiye’ye de yayılan koroavirüs şimdiden 1500’ün üzerine kişiye bulaştı. Bugüne dek Türkiye’de koronavirüsten dolayı yaşamını yitirenlerin sayısı ise 37’ye ulaştı.

Koronavirüs ile mücadelede yer alan sağlık personelleri ise bu süreçte unutulmadı. Verdikleri yoğun çabadan ötürü sağlık personelleri hem hükümet yetkilileri hem de vatandaşlar tarafından unutulmadı. Hükümet tarafından yapılan açıklamada sağlık personellerine önümüzdeki üç ay boyunca tavandan prim yatırılacak. Böylelikle bu üç ay personellerin dereceleri dikkate alınmayacak, herkes aynı oranda prim alacak.

HER GÜN 21.00’DA ALKIŞLANIYOR

Vatandaşlar her gün saat 21.00’da evlerinde balkonlara çıkarak sağlık personellerine destek olmak ve onları hatırlamak amacıyla tüm personelleri alkışlıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gibi isimlerde bu etkinliğe katılarak tüm sağlık personellerini alkışlıyor.

Sosyal medya platformlarında kısa sürede binlerce kişi tarafından yayılan bu destek hareketi bir anda tüm Türkiye’ye yayıldı. Vatandaşlar ile beraber İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerde araçlardaki sirenleri açarak tüm sağlık personellerine destek olduklarını bildirdi. Aynı zamanda saat 21.00 olunca birçok sürücü de araçlarında korna çalarak sağlık personellerine destek oldu. Bu destekleme hareketinin ne kadar daha süreceği ise henüz bilinmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Instagram takipçi satın al Tiktok takipçi satın al instagram beğeni hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri