Sağlık Gündem

Van’da Bir Mahalle Karantinaya Alındı

Elde edilen bilgilere göre Van’ın Çaldıran ilçesine bağlı bir mahalle koronavirüs sebebiyle karantina alındı. Tüm dünyada etkisini hızla arttıran kovid-19, Türkiye’de de etkisini arttırmaya devam ediyor. Koronavirüs salgını sebebiyle pek çok yeni karar alındı. Alınan bu tedbirler hızla hayata geçirilmeye devam ediyor.

Koronavirüsün Türkiye’de görüldüğü ilk yerlerden biri olan Van’da ise tedbirler en üst seviyede. İran’a olan sınırından ötürü tüm Türkiye’nin yoğunlaştığı Van’dan sıcak haberler gelmeye devam ediyor. Çin’den sonra en büyük yayılımın gösterdiği İran’ın Van’a komşu olması tüm yetkilileri alarma geçirdi. Her ne kadar sıkı önlemler alınsa da koronavirüs Van’da da ortaya çıktı.

KARANTİNA HABERİNİ KAYMAKAMLIK DUYURDU

Van’ın Çaldıran ilçesindeki Han Mahallesi’nin bugün itibariyle karantinaya alındığı Kaymakamlık tarafından açıklandı. Mahalleye tüm giriş ve çıkışlar durduruldu. Kolluk kuvvetleri mahallede geniş güvenlik önlemleri alırken, sağlık ekipleri de mahalleye müdahale etmeye başladı. Koronavirüse yakalananlar tek tek tespit edilerek tedavilerine hızlı bir şekilde başlanıyor.

Umumi Hıfzısıhha Kanunu gereği Han Mahallesi’nin karantinaya alındığını ifade eden Kaymakamlık, vatandaşların ihtiyaçlarını gidereceği zaman kurallara riayet etmeleri gerektiğini vurguladı. Kovid-19 salgınında azim ve kararlılığın önemi vurgulanırken aynı hassasiyetin vatandaşlar tarafından da gösterilmesinin çok önemli olduğu ifade edildi. Han Mahallesi’ne uygulanan karantinanın ne zaman kalkacağı ise henüz tüm gizemini koruyor. Mahallede çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Instagram takipçi satın al Tiktok takipçi satın al instagram beğeni hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri