Sağlık Gündem

Türkiye’de Can Kaybı 812’ye Yükseldi

Milyonlarca insanın kabusu olan koronavirüs etkisini arttırarak insanlara yayılmaya devam ediyor. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de hem vaka hem ölü sayısı gün geçtikçe artış gösteriyor. Bu rakamları minimum seviyede tutmak isteyen yetkililer ise pek çok tedbir aldı. Bu tedbirler kapsamında genç ve yaşlı insanların dışarı çıkması yasaklandı.

Türkiye’de son 24 saat içerisinde vaka ve yaşamını yitirenlerin sayısı Fahrettin Koca tarafından açıklandı. Elde edilen verilere göre son bir gün içinde 4 bin 117 vaka daha tespit edildi. Bu rakamlarla birlikte toplam vaka sayısı da 38 bin 226’ya yükseldi. Türkiye’de her geçen gün vaka sayısı artış gösterirken vatandaşlarda evlerinde kalarak bu süreçte zarar görmemek istiyor.

87 KİŞİ DAHA YAŞAMINI YİTİRDİ

Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklamada 87 kişinin daha koronavirüsten dolayı yaşamını yitirdiği ifade edildi. Bu rakamlarla birlikte toplam hayatını kaybedenlerin sayısı da 812’ye ulaşmış oldu. Yetkililer insanları sokağa çıkmamaları yönünde uyarmaya devam ediyor. Yapılan bu uyarılar ise karşılığını buluyor. İnsanların büyük bir kısmı evlerinde oturmayı tercih ediyor.

Zorunlu olmadıkça insanların dışarı çıkmamaları yönünde uyarılarda bulunan yetkililer, her geçen gün farklı tedbirler almaya devam ediyor. Koca tarafından yapılan açıklamada aynı zamanda son bir gün içinde 264 kişinin daha taburcu edildiği ifade edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Instagram takipçi satın al Tiktok takipçi satın al instagram beğeni hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri