Sağlık Gündem

Süleyman Soylu: “Emniyet Teşkilatında Kaybımız Var”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu koronavirüs salgını ve gündeme ilişkin pek çok soruyu yanıtladı. 11 Mart günü Türkiye’de ilk vakanın görüldüğünü belirten Süleyman Soylu, emniyet teşkilatında ise bir kişinin yaşamını yitirdiğini açıkladı. Kamusal işleyişte herhangi bir problemin bulunmadığına da dikkat çeken Soylu, tüm önlemelerin alındığını ve iç işleyişin hiç aksamadan devam ettiğini dile getirdi.

Çok tehlikeli bir virüsle karşı karşıya kaldıklarını dile getiren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sağlık Bakanı ile sürekli irtibat halinde olduklarını dile getirerek alınması gereken tüm tedbirlerin alındığını ifade etti. Polis teşkilatında ise ilk kaybın yaşandığını da ifade eden Soylu çok üzgün olduğunu belirterek yaşanan süreci açıklamaya devam etti.

“OHAL KONUSUNDA HER ŞEY OLABİLİR”

OHAL’in gelip gelmeyeceği ile ilgili sorulan soru üzerine Süleyman Soylu, “OHAL’in gelip gelmeyeceği ile ilgili kesin bir ifade kullanmam söz konusu değil. Yarın bu asla olmaz diyemem. Durumu izliyoruz. Aldığımız tedbirler yeterli gelmediği noktada bu konuyu hayata geçirebiliriz.” açıklamasında bulundu.

Koronavirüs karşısında şaşıran ve kaynakları, alt yapısı olmayan ülkelerin olduğunu dile getiren Süleyman Soylu, Türkiye olarak elimizden geldiğince pek çok ülkeye yardımda bulunmaya çalıştıklarını açıkladı. Bu kapsamda şimdiye kadar çok sayıda ülkeye maske, solüsyon ve tanı kitleri gönderildiğini de sözlerin ekledi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Instagram takipçi satın al Tiktok takipçi satın al instagram beğeni hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri