Sağlık Gündem

Koronavirüsün Öldürme Oranı Gripten Fazla

Dünya Sağlık Örgütü Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus yaptığı açıklamayla tüm dikkatleri üzerine çekti. İnsanlığın çok zor bir süreçten geçtiğine dikkat çeken Tedros, birlik olunduğu takdirde bu zorlu sürecinde üstesinden gelebileceklerini ifade etti. Tedros ayrıca koronavirüsün küçümsenecek bir virüs olmadığını ve öldürme oranının normal grip virüsünden çok daha yüksek olduğuna dikkat çekti.

DSÖ Genel Direktörü Tedros, İsviçre’de düzenlenen diplomatik misyon şefleri konferansı katıldı. Burada söz alan Tedros, gündeme ilişkin önemli bilgiler verdi. Koronavirüse karşı herkesin çok dikkatli olması gerektiğini vurgulayan Tedros, zorunlu olmadıkça dışarı çıkılmaması yönünde insanlara bilgi verdi. Koronavirüse yönelik yapılan çalışmaların aralıksız sürdüğünü ve kısa süre içerisinde netice alacaklarını duyurdu.

STRATEJİK HAZIRLIK VE MÜDAHALE PLANI HAZIR

Açıklamalarını sürdüren Tedros, Stratejik Hazırlık ve Müdahale Planı’nın hazır olduğunu da sözlerine ekledi. Konuşmasına devam eden ünlü isim örgüte üye olan ülkelere de verdikleri desteklerden ötürü teşekkür ettiğini vurguladı. Örgüte üye olan ülkelerin şu ana dek 800 milyon dolarlık taahhütte bulunduklarını ifade etti. Ülkeler, söz verdikleri rakamın bir kısmını da DSÖ’ye ulaştırmış durumda.

Çin’de ilk koronavirüs vakasının ortaya çıkmasından itibaren 100 gün geçtiğini söyleyen Tedros, kısa zamanda sağlık sistemine çok fazla yük bindiğini ifade etti. Bu zor günlerde aralıksız çalışmalarını sürdüren tüm sağlık personellerine teşekkür etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Instagram takipçi satın al Tiktok takipçi satın al instagram beğeni hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri