Gündem

Vegan Belgesi Almak İçin Doğru Adrestesiniz

Vegan Belgesi Almak İçin Doğru Adrestesiniz

 Vegan her türlü hayvansal ürünlerin tüketilmemesidir. Vegan sertifikası veren şirket her sektör için ayrı ayrı sertifika seçeneği sunuyor.

 Sertifikayı almak isteyen şirketler kümes hayvanı, büyük ve küçük baş hayvan, arı ve benzeri hayvanlardan mamül hiç bir ürünü satmaması veya ürünlerinde hiç bir hayvansal materyalin bulunmaması gerekir. Firma bu kategoride yaptığı inceleme sonunda vegan belgesi vermektedir.

 Gıda sektöründe GDO, kemik tozu, et ve işkembe gibi hayvansal gıdalar vegan belgelendirme kategorisinde firmanın ürünlerinde bulunmaması gerekir. Ayrıca firma tekstil, mobilya,gıda, parfüm, kozmetik, dezenfektan, gıda ve temizlik sektörleri için ayrı ayrı belge sunmaktadır.

 Sertifika Uluslararası Özelliğe Sahip

 V-mark uluslararası sertifika konusunda yetkilidir ve bu kategoride belge almak isteyenler için çözüm üretmektedir. Dünya genelinde bu belgeyi almak isteyenler standartlara uyması gerekir. Firma ürünlerde ve hizmette hiç bir şekilde hayvansal katkı maddesinin bulunmayan şirketlere belge vermektedir.

 Genellikle vejeteryan kişilerin tercih ettiği ürünlerde bu belge gereklidir. Firma vegan ürün satmak isteyenler için inceleme ve test işlemi gerçekleştiriyor. Belgeyi almak isteyen firmalar da standartlara uyması gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir