Gündem

Varlığından Haberdar Olmadığımız Merkezler

Varlığından Haberdar Olmadığımız Merkezler

 Çoğumuzun sadece seyrettiği filmlerden aşina olduğu yerler bulunuyor. Konunun dışındakiler; genellikle gözden kaçan küçük bir ayrıntının tüm düğümleri çözdüğü laboratuarların sadece gelişmiş ülkelerde olduğunu düşünde de her ülkede benzer laboratuvar çalışmaları yapılıyor. Teknolojinin bu denli ilerlediği ve bilginin anında yayıldığı dünyada bu durumu normal karşılamak gerekiyor.

 Ülkemizin teknolojik olarak geldiği seviye bir konuda uzmanlaşan laboratuarların varlığının normal karşılanmasını gerektiriyor. Ancak, Eurolab bu konuda büyük bir ihtiyacı karşılıyor. Burada yapılan test sayısı yüzlerle değil binlerle ifade ediliyor. Dünya çapında sahip olduğu akreditasyonlarla, birçok alandaki testi güvenle yapıyor.

 Akreditasyon Sahibi Olması Önemli

 Bazı testler, kişisel neticeler doğuruyor. Kişisel neticeler ise sadece ilgili testi yaptıran kişiyi bağlıyor. Halbuki sağlığımızla ilgili testlerin büyük bir kısmı şirketleri, hatta bazı durumlarda ülkeleri ilgilendiriyor. Bir silahın hız veya isabet testi, bir otomobilin güvenlik testi günümüzde çok gündemde olan bir dezenfektan üzerinde yapılan bir analiz, hem bu ürün üreticilerinin ticari geleceklerini hem de insanlığın önemli bir kesimini etkileyebiliyor.

 Tesislerinde onlarca birbirinden farklı kategoride binlerce test yapan bu laboratuarın, yurtdışında yaptırılan binlerce testi ülkemizde yapmasının sağladığı ekonomik getirinin yanında teknolojik gelişmelere de büyük katkılar sağlayacağından şüphe duymamak gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir