Gündem, Teknoloji

Güvenlik Bariyeri Hakkında

 Kamu kurum ve kuruluşların girişlerinde veya açık alanlarda yapılan etkinlik alanlarına kontrollü bir şekilde giriş ve çıkışların yapılmasını sağlayan ürünlere güvenlik bariyeri deniliyor. Genellikle metal malzeme üretilen bu ürünler ve birbirine entegre olabilen uzun ömürlü bir yapıları bulunuyor. Temel amaçları yanında güvenlik bariyerleri aynı zamanda araçların X-ray gibi cihazlardan geçirilmesi ve bekletilmesi açısından oldukça önemlidir. Günümüzde güvenlik personelinin bulunduğu noktalarda bu bariyerlere rastlamak mümkün olmaktadır. Ayrıca yüksek yapılı alanlarda yapılan çalışmalarda güvenliği sağlamak amacıyla geçici koruma tedbirleri gerekçesi ile bariyerler kullanılıyor.

 Güvenlik Bariyeri Fiyatları

 Konser alanları, otopark, etkinlik alanları ve kurumların girişlerinde kullanılan güvenlik bariyerlerinde kullanılan malzemeye göre fiyatları değişmektedir. Sağlam malzemeden üretilen ve istenilen ebatlara güvenlik bariyerlerini kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Güvenlik bariyeri fiyatları belirlenirken malzemenin kalitesi, ölçüsü ve kullanılan boyalar göz önünde bulundurulmaktadır. Kullanım amacına göre güvenlik bariyerleri temin edilmesi için ürün sayısı ve ölçüsü netleştirilmesi gerekir.

 Güvenlik Bariyer Çeşitleri

 Güvenlik bariyerlerinin kurulduğu alanlarda düzen ve nizamın sağlanmasında oldukça önemli olmaktadır. En çok kullanılan bariyer çeşitleri şunlardır.

 *Akordiyon bariyer,

 *Katlanabilir bariyer sistemi,

 *Şerit bariyer,

 *Çevre güvenlik bariyer,

 *Metal bariyer

 *Alüminyum bariyer gibi bariyer çeşitleri bulunuyor. Pek çok bariyer hafifi ve taşınabilir olması kullanım açısından oldukça faydalı olmaktadır. Bu yazımızda güvenlik bariyeri nedir, çeşitleri ve fiyatları hakkında detaylı bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir