Gündem

ECO Label Sertifikası

ECO Label Sertifikası

Sertifikasyon programları arasında yer alan eco label ürünlerin üretiminde tüketimi ne kadar çevresi etki azaltmak için oluşturulan bir etiket türüdür. Eco label etiketi diğer etiketlerden ayıran en önemli özelliği resmi, bağımsız ve üçüncü taraf sertifikasyon programı olması geliyor.

Günümüzde tüketiciler bilinçli bir hale geldikleri için ürünler hakkında detaylı bilgiye sahipler. Çevreye etkisi az olan ürünlere olan talepler daha çok ilgi artıyor. eco label sertifikası belirli kriterlere göre sağlayan firmalara verilir.

Eco Label Belgelendirme Süreçleri

Eco label belgelendirmenin bazı süreçleri bulunuyor. Bu süreçlerden en ünlü olan aşaması hazırlık aşaması olarak ön plana çıkıyor. eco Label firmaları. ürettiği ürünleri belirli kriterleri ve yükümlülükleri yerine getirdikleri zaman eco label belgelendirme işlemlerine başlayabilirler. Eco label belgelendirme süreçleri şunlardır. Başvurunun yapılması, sözleşme yapılması, ön inceleme yapılması, denetiminin yapılması ve belgelerin düzenlenmesi gibi aşamalar bulunuyor.

Firmalar sertifika ve belgelendirme süreçlerinin başarıyla tamamladıklarında eco label sertifikasyonu ve eko etiket logosuna almaya hak kazanır. Düzenlenen bu etiketlerin geçerlilik süresi 3 yıldır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir